O firmie

INWAT Spółka z o.o. w Łodzi została utworzona w 1989 r., pod nazwą Zakład Badawczo-Projektowy “INWAT” Sp. z o. o. Od chwili powstania prowadzi szeroki zakres specjalistycznych usług dla energetyki zawodowej i przemysłowej oraz przemysłu związanego z energetyką w Polsce i za granicą. Pracownicy firmy wykonywali prace pomiarowe i modernizacyjne w większości Elektrowni w Polsce oraz między innymi w Estonii, Indiach, Chinach, Rosji, Ukrainie, Litwie, Serbii.

Atutem naszej firmy jest niewątpliwie wszechstronność i kompleksowe podejście do problemów zgłaszanych przez Inwestorów.

Firma w sposób ciągły wzbogaca swoją ofertę. Ponad 30 lat istnienia na rynku pozwoliło na  zdobycie doświadczenia i wypracowania unikalnych kompetencji również w dziedzinie technologii IT.  Dzięki temu dostarczamy  sprawdzone i innowacyjne rozwiązania informatyczne, pomagając firmom i instytucjom w rozwoju oraz utrzymaniu konkurencyjności na rynku.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie realizować duże i złożone projekty informatyczne dla przedsiębiorstw. Dysponujemy szeroką wiedzą na temat stosowanych rozwiązań i nieustannie analizujemy współczesny rynek.

Zakres działania od 1989 roku 

INWAT przeprowadza modernizacje turbin i zabudowę nowych urządzeń, rozwiązując indywidualne problemy użytkowników dotyczące optymalnego wykorzystania możliwości eksploatacyjnych elektrociepłowni przemysłowych. Zajmujmy się również projektowaniem oraz modernizacją kotłowni wodnych i parowych oraz członów ciepłowniczych, a także projektowaniem rurociągów parowych i wodnych, układów AKPiA turbin i urządzeń pomocniczych oraz instalacji olejowych. Przeprowadzamy również audyty energetyczne w zakładach przemysłowych. 

Firma w sposób ciągły wzbogaca swoją ofertę. Ponad 30 lat istnienia na rynku pozwoliło  na  zdobycie doświadczenia i wypracowania unikalnych kompetencji również w dziedzinie technologii IT.  Dzięki temu dostarczamy  sprawdzone i innowacyjne rozwiązania informatyczne, pomagając firmom i instytucjom w rozwoju oraz utrzymaniu konkurencyjności na rynku. 

Dzięki wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie realizować duże i złożone projekty informatyczne dla przedsiębiorstw. Dysponujemy szeroką wiedzą na temat stosowanych rozwiązań i nieustannie analizujemy współczesny rynek. 

Możliwości 

Wieloletnie doświadczenia kadry inżynierskiej, wyspecjalizowanej w zakresie konstrukcji i modernizacji turbin oraz rozwinięta współpraca z firmami remontowymi, pozwalają na prowadzenie przez INWAT prac modernizacyjnych i remontowych dla wszystkich typów i wielkości turbin parowych.  

Opracowanie własnych wysokosprawnych profili łopatkowych, umożliwia nam wykonywanie modernizacji układów przepływowych turbin parowych wszystkich typów i wielkości. Posiadamy własne programy obliczeniowe wykorzystywane do obliczeń przepływowych i cieplnych oraz bilansowania układów. 

Doświadczenie 

Zatrudniamy grono wykwalifikowanych inżynierów o wieloletnim doświadczeniu w branży energetycznej. Znaczna większość kadry technicznej posiada wykształcenie wyższe, w tym kilka osób stopień doktora. Za prace modernizacyjne wykonywane dla elektrowni i elektrociepłowni pracownicy firmy otrzymywali nagrody w ogólnopolskich konkursach oraz nagrody ministerstwa. Pracownicy posiadają również liczne  patenty, świadectwa racjonalizatorskie oraz dyplomy za działalność na rzecz energetyki.